Müşteri Hizmetleri0 544 718 01 44

Hoşgeldiniz. Bugün

Duvar niş modelleri

Ana Sayfa » Hizmetlerimiz » Duvar niş modelleri

Niş, duvara monte edilebilen profiller ve üzerine kapatılabilecek olan alçıdan oluşturulmuş paneller vasıtasıyla yaratılan bir duvar dekorasyonu stilidir. Panel bölümleri kapatılan kısmın dışında kalan boşlukları dilediğiniz şekilde dekoratif olarak kullanabilmenizi sağlar. Niş duvar dekorasyonu yapılacağı zaman spot ışıklar ile bu stili desteklerseniz daha estetik bir dekorasyon stili ortaya çıkartmış olursunuz.

Son yıllarda giderek daha fazla ilgi görmeye başlayan niş dekorasyon stilleri, odaların daha tasarruflu bir şekilde kullanılmasını da sağlıyor. İstediğiniz renge boyayabileceğiniz iç duvar kısımları aynı zamanda mozaiklerle de süsleyebileceğiniz esnekliği sizlere sağlar. Dilediğiniz şekilde süsleyebileceğiniz bu bölümleri televizyon ünitesi olarak da kullanabilirsiniz. Bu durum sizi evinizdeki mobilya kalabalığından da kurtarır. Kitaplık, raf, şömine veya vitrin olarak değerlendirebileceğiniz nişler ferah ve modern bir havayı evinizin dekorasyonuna katar.

Niş avantajları ve uygulama şekli

Niş dekorasyonundan yararlandığınız zaman televizyon ünitesi, şömine, raf, vitrin ve kitaplık gibi benzeri amaçlar ile kullanabileceğiniz ek bölgeler elde etmiş olursunuz. Mekanda alan tasarrufu sağlamak aynı zamanda küçük mekanlara sahip ve hayal ettiği dekorasyonu gerçeğe çevirmek isteyenler için de büyük bir avantaj sağlar. Duvarda kalan boşlukları istediğiniz gibi kullanıyor olmanız, dekorasyon stilinizi uygularken daha özgür olmanızı sağlar. Aksesuarlarınızı, ufak eşyalarınızı ya da kitaplarınızı sergileyebileceğiniz nişler sayesinde kişisel zevklerinizi de dışarıya başarılı bir biçimde yansıtabilirsiniz.

Niş dekorasyonu uygulamak istiyorsanız ilk önce niş için bir planlama yapmalı ve kağıt üzerine bir çizim yapmanız gerekebilir. Çizim ve plan işleminden sonra ise duvara silinebilir kalem vasıtasıyla örnek çizimler yapabilirsiniz. Son haline getirdiğiniz bu planı daha sonra uygulamaya başlayabilirsiniz. Nişin meydana getirilebilmesi için galvaniz profiller kullanılmalıdır. Dayanıklı, esnek ve kolay uygulanabilir olan galvaniz malzemeler profiller için uygundur. Montaj için profillerin niş ile ölçüleri arasında bağ kurulması ve ona uygun olarak kesilmesi gerekebilir. Bu işlemleri yapabilmek için profesyonel yardım almanız da gerekebilir. Niş dekorasyonu kendi başınıza yapabileceğiniz kadar kolay bir dekorasyon stili değildir.

Bu işlemler sonrasında kesilmiş olan profillerin montajı için matkaba ihtiyaç duyulur. Uygun ölçülerdeki dübeller takıldıktan sonra profil duvar üzerine monte edilir. Alçı levhalar ise ikinci aşamada ortaya çıkar. Profile uygun şekilde kesilen levhalar, özel vidalar ile profillere sabitlenir. Nişlerde ışıklandırma kullanmak istiyorsanız ihtiyaç duyulacak olan öğeleri montaj esnasında da niş içerisine yerleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Niş hangi alanlarda kullanılır?

Nişler en sık olarak oturma odalarında kullanılır. Raf, kitaplık, televizyon ünitesi ve vitrin olarak kullanılabilecek olan nişler oturma odalarına ayrı bir estetik görünüm kazandırır. Ferah bir oturma odası istiyorsanız beyaz renkli nişleri uygulayabilirsiniz.

Yatak odalarında da niş kullanımı oldukça yaygındır. Dekoratif amaçlı kullanılan nişlerin iç bölgelerine duvar kağıtları ve ışıklandırmalar ekleyebilirsiniz. İç kısımlara duvar kağıdı koyarak kullanacağınız bir nişi tablo ile destekleyerek harika bir duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Evinizin her bölgesinde alan tasarrufu sağlayabileceğiniz niş dekorasyonu aynı zamanda banyolarda da kullanabileceğiniz dekorasyon stilidir. Duvara açılacak olan bir niş içerisine raf monte ederek onu dolap şeklinde kullanabilirsiniz. Ayrıca renk dengesini sağlayabilmek için de nişlerden yararlanabilirsiniz. Banyonuza bir niş dekorasyonu uyguladığınız zaman bütün eşyalarınızın ve banyonuzun daha estetik görünmesini sağlayabilirsiniz.

Mutfaklarda en fazla ihtiyaç duyulan şey mutfak dolabı ve raflardır. Sizler de mutfaklarınızda malzemelerinizi depolayabilmek için bu alanı bulmak ve yaratmak istiyorsanız niş duvar dekorasyonları sayesinde kendinize ek depolama alanları yaratabilirsiniz. Birbirinden ilginç ve şık dekoratif raflara sahip olmanızı sağlayacak olan mutfak niş dekorasyonu canlı ve pozitif enerji dolu bir kullanım imkanını sizlere sunar.

25 Haziran 2019

İlgili Terimler :

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz